Jakie okulary przeciwsłoneczne damskie wybrać w tym sezonie?

Jakie okulary przeciwsłoneczne damskie wybrać w tym sezonie?

Modne i designerskie okulary przeciwsłoneczne

Nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrane dodatki potrafią odmienić, a niejednokrotnie ulepszyć styl każdej stylizacji. Garderoba każdej modnej kobiety to nie tylko uniwersalne koszule i sukienki, ale i komplet rękawiczek, apaszek, zegarków, biżuterii czy butów, a przede wszystkim – modnych okularów przeciwsłonecznych damskich.

Okulary przeciwsłoneczne dla kobiet to ważny element garderoby – nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny. Szczególnie w słoneczne, letnie dni najlepsze okulary przeciwsłoneczne powinny być wyposażone w filtr UV, który blokuje dostęp promieni UVA i UVB do naszych oczu. Wybierając spośród dostępnych poziomów 0-4, dostosujmy nieprzepuszczalność promieni słonecznych do naszych najczęstszych aktywności – poczynając od spaceru, bezpiecznej jazdy samochodem, a kończąc na uprawianiu sportów.

Drugim czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych jest ich budowa. Jeśli często używamy okularów do podtrzymania włosów, wybierajmy te z grubymi noskami i mocnymi uchami. Przy wadzie wzroku warto pomyśleć o dostosowaniu szkieł okularów optycznych do jasnego światła – fotochromach.

Modne kształty i uniwersalne oprawki

Od kocich oczu przez pilotki po serduszka i wielokąty. W każdym sezonie wybór okularów przeciwsłonecznych dla kobiet jest tak szeroki, by spełnić najwyższe oczekiwania klientek. Przy wyborze okularów można kierować się ich uniwersalnością – klasyczne oprawki typu mucha, kocie oczy, pilotki czy lennonki będą wyglądać szykownie każdego lata. Jeśli zależy nam na modnym akcencie, można rozejrzeć się za fantazyjnymi wzorami i wariantami kolorystycznymi oprawek i uszu.

Miłośniczki stylu retro z pewnością chętnie dopasują do swoich okularów modne sznureczki. Ich wygląd to jednak tylko jedna z zalet – sznureczki służą przede wszystkim zabezpieczeniu okularów przed zsunięciem się z nosa lub zagubieniem, ale nie sposób nie dostrzec ich estetycznych walorów.

Amatorkom lookbookowych eksperymentów z pewnością spodobają się wielokątne, duże oprawki w przeźroczystej odsłonę lub wąskie i pociągłe kształty okularów – kosmiczna wariacja na temat kocich oczu w stylu Audrey Hepburn. Czy już wiesz, jakie okulary przeciwsłoneczne wybierzesz dla siebie?

Powrót na górę